ROK SZKOLNY 2016/2017r

w dniu 31.05.2017r dzieci z gr V miały okazję gościć w pizzerii "Dominium". Zapoznały się z historią powstania pizzy po czym według własnego uznania komponowały swoją pizzę z ulubionych składników .. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja . Dziękujemy paniom z restauracji "Dominium" za super spotkanie !!! BYŁO PYSZNIE!!! GR. V "Muchomorki"
PIKNIK RODZINNY 2017r
DNIA 22.05.2017r W NASZYM PRZEDSZKOLU ODBYŁ SIĘ PIKNIK RODZINNY Z MNUSTWEM ATRAKCJI I CIEKAWOSTEK, KTÓRYM TOWARZYSZYŁA DOBRA ZABAWA I UŚMIECHY NA TWARZACH NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW
19.05.2017r GR IV w Centrum Nauki Kopernik . Zabawy po seansie w Planetarium na zielonej trawce.
W dniu 11.04.2017r w grupie V gościł tata jednej z dziewczynek, który jest policjantem. Przybliżył nam pracę, którą wykonuje. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wyglądają przedmioty potrzebne w codziennej pracy policjanta. Dieci zadawały mnóstwo pytań a nawet mogły dotknąć i przymierzyć niektóre (z nich)? Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie !!! Gr. V
24.03.2017r "KLE, KLE, BOĆKU KLE,KLE...." Tak dzieci z IV gr witały wiosnę przy dżwiekach muzyki poważnej i mniej poważnej w wykonaniu mamy Czarka Wińskiego.
26.04.2017r gr II "Jagódki " wybrała się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. A tam czekało na przedszkolaki mnóstwo atrakcji pobudzajacych wyobraźnię i ciekawość. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, zbadać oraz sprawdzić jak działają tajemnicze eksperymęty. W Galerii Bzz dzieci poznały życie zwierząt, rozpoznawały ślady mieszkańców lasu, sprawdzały jakie odgłosy i zapachy można znaleźć w przyrodzie. Wielką zabawę ale i naukę były samodzielne przeprowadzone eksperymentyy z wodą, poznanie działania wiru wodnego, młyńskiego, koła, czy też wodnego pistoletu. To była naprawdę świetna zabawa!
Dnia 06.04.2017r dzieci z gr II "Jagódki" udały się do Biblioteki Publicznej im W.J. Graboskiego. Dzieci zapoznały sie z zasadami korzystania z biblioteki i czytelni, a także dowiedziały się jak powstaje księgarnia.
Dnia 05.04.2017r. grupę V odwiedziła pani Monika Ciołek - Zdun, która jest lekarzem i mamą naszej Lenki.. Opowiedziała o zawodzie lekarza, mogliśmy zobaczyć jak wygląda i jak działa stetoskop i aparat do mierzenia ciśnienia. Dzieci były bardzo zainteresowane dzisiejszym spotkaniem i na koniec otrzymały naklejki "dzielnego pacjenta". Serdecznie dziekujemy za zaangażowanie i poświecony czas Grupa V
DNIA 24.03.2017R. CHLOPCY Z GRII "JAGÓDKI" (TYMEK I KAROL) ZAJELI II MIEJSCE W OLIMPIADZIE MATEMATYCZNEJ "SOWA - MĄDRA GŁOWA" ORGANIZOWANEJ PRZEZ PRZEDSZKOLE 200
DNIA 21.03.2017r. DZIECI Z CAŁEGO PRZEDSZKOLA POŻEGNAŁY ZIMĘ I PRZYWITAŁY WIOSNĘ
DNIA 14.03.2017r. NASZE DZIECI BAWIŁY SIE W RYTMIE MEKSYKAŃSKIEJ FIESTY
[pobierz] 0.1 MB 9f5mamfirme.pl

"LEŚNE SKRZATY SIĘ NIE DAJĄ WSZYSTKICH POKONAJĄ...." - TAKIE MOTTO TOWARZYSZYŁO NASZYM SPORTOWCOM Z GR. IV
W TEGOROCZNEJ OLIMPIADZIE SPORTOWEJ.

OLIMPIADA SPORTOWA 2017r
GR III ZIELONY KACIK
PRZEDSTAWIENIE TETRALNE "JAK WIOSNA GUBIŁA BUTY"
[pobierz] 0.1 MB 9f5mamfirme.pl

„Serce jest bogactwem, którego się

nie sprzedaje,

nie kupuje, ale które się ofiarowuje.”

Gustaw Flaubert

WALENTYNKI W PRZEDSZKOLU
[pobierz] 0.1 MB 9f5mamfirme.pl

Dnia 07.02.2017r. grupa III "Elfy" udała się do salonu fryzjerskiego, gdzie na żywo dzieci mogły zobaczyć narzędzia i przybory potrzebne do pielęgnacji i stylizacji.

W drodze powrotnej dzieci zaszły na pocztę.

wizyta u fryzjera
13.01.2017r gr IV Zabawy badawcze "Mali naukowcy" odkrywali właściwości płynów. Nie ma swóch takich samych płynów, każdy ma inne właściwości. Sprawdzaliśmy co pływa, a co tonie (olej, woda zabarwiona na niebiesko, miód)
[pobierz] 0.1 MB 9f5mamfirme.pl

Dnia 13.01.2017 (piątek) w grupie III "Elfy" gościła Pani Katarzyna Styczek z swoim pieskiem o imieniu Piorun. Pani Kasia opowiedziała dzieciom o pieskach i ich zwyczajach, pielęgnacji.

Piorun pokazał dzieciom różne sztuczki m.in podawanie łapek, szukanie przysmaków,obroty i skoki. Na zakończenie spotkania dzieci dostały kolorowankę z pieskiem i kotkiem.

ODWIEDZINY PANI KASI Z PIESKIEM W GR III

04.11.2016r. GR. II

"PAMIĘCI BOHATERÓW MIESZKAŃCÓWm. URSUSA I OKOLIC POLEGŁYCH W WALCE ZNAJEŹDŹCĄ HITLEROWSKIM W LATACH 1939 - 1945
ZA WOLNOŚĆ, POLSKĘ I LUD"

Wyjście pod pomnik - obelisk K. Sosnkowskiego. Zapalenie zniczy, budzenie pamięci i dumy narodowej.

Wyjście pod pomnik - obelisk K. Sosnkowskiego

03.10.2016r.

Dzieci uczestniczyły w teatrzyku pt. "Wieliczka'. Dostarczenie dzieciom erażeń estetycznych.

"Wieliczka"

15.09.2016r. GR. II

"Dzieciaki sadzeniaki" - wycieczka piesza do Leroy Merlin - nauka pielegnacji roslin. Uswiadomienie dzieciom jakie warunki są najleprze dla prawidłowego rozwoju roślin. Przesadzanie kwiatów.

15.09.2016r. GR. II "Dzieciaki sadzeniaki"
Przedstawienie " W krainie zwierząt"

Dnia 08.06.2016r w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie miejskiego programu ekologicznego "Warszawa stolicą czystości". Wśród zaproszonych gości były: dzieci i nauczycielki z przedszkoli i szkół dzielnicy Ursus, przedstawiciel Lasów Miejskich, koordynator dzielnicowy i koordynatorzy z poszczególnych placówek oświatowych.

Wyróżnione i nagrodzone dzieci otrzymały dyplomy i ekologiczne upominki, przedszkolezaś pamiątkowe podziękowanie.

Uroczystość uwieńczyływystępy dzieci z grupy III "Elfy" przedstawiając program " W krainie zwierząt promujacyzdrowe żywienie.