ROK SZKOLNY 2017/2018

,,Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć

o tym jak żyć, co robić i jak postępować,

nauczyłem się w przedszkolu...''

Robert Fulghum

Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Przedszkola Nr 112 serdecznie dziękują
panu dr Hubertowi Iwanickiemu-Tacie Julka z gr. IV za włączenie naszej placówki do projektu ,,Złota

rączka" czyli więźniowie przedszkolakom

,,Złota rączka" czyli więźniowie przedszkolakom

Autorem i organizatorem projektu pt. „Złota rączka. Więźniowie przedszkolakom…" jest dr Hubert Iwanicki - starszy wykładowca w Zakładzie Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.Projekt obejmował pomoc na rzecz Przedszkola nr 112 „Leśne Skrzaty”. To już kolejna inicjatywa realizowana przez Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej i Oddział Zewnętrzny w Stawiszynie.
Przedszkole jest placówką publiczną, która prowadzi wychowanie przedszkolne dla dzieci w wieku 2,5 do 5 lat. Organem prowadzącym przedszkole jest m. st. Warszawa. W ramach projektu więźniowie m.in.: naprawiali zabawki będące na wyposażeniu przedszkola, meble, drobną architekturę ogrodową przedszkola. Wszystkie prace społeczne były wykonywane przez skazanych na terenie Oddziału Zewnętrznego w Stawiszynie. To już kolejna inicjatywa potwierdzająca bliską i stałą współpracę pomiędzy Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej, a Oddziałem Zewnętrznym w Stawiszynie. Dzięki uczestnictwu w projekcie więźniowie mieli możliwość zdobycia nowego, cennego doświadczenia zarówno na poziomie społecznym, jak również wychowawczym. Zdaniem autora projektu dr Huberta Iwanickiego: „Działalność społeczna, szczególnie na rzecz dzieci, stanowi doskonały dowód przemiany wewnętrznej, rozwoju osobistego. Dzięki tej wewnętrznej transformacji osobowościowej skazani mają możliwość naprawienia swoich relacji z bliskimi, inaczej zaczynają myśleć o swoim obecnym życiu i perspektywach na przyszłość, po opuszczeniu zakładu karnego. Wykształca się u nich empatia i wrażliwość społeczna. Pobudzeniu ulegają więc uczucia wyższe. Bez wątpienia jest to zatem prawdziwa readaptacja społeczna.”
tekst: dr Hubert Iwanicki, szer. Bartosz Muszyński

I Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

W związku z obchodami  święta przedszkolaków w przedszkolu odbył się konkurs na ułożenie krótkiego wierszyka o naszym przedszkolu. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy dzieci i ich rodziców, w związku z tym, że wszystkie wierszyki były ciekawe i ładnie napisane publikujemy je na stronie naszego przedszkola.

Autor: Jaś Lazarewicz z mamą     Gr. IV Krasnale

Wyszedł Jasio do przedszkola i zapomniał parasola

Chodź na dworze deszcz i błoto

Jaś maszeruje tam z ochotą