• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • zresetuj wielkość interlinii
 • wĹ‚Ä…cz wiÄ™kszÄ… interlinie+
 • Kontrast:
 • wĹ‚acz kontrast
 • wyĹ‚acz kontrast
 • Mapa strony:
 • mapa strony

Oddaj krew w Ursusie

 

W Dzień Dziecka zapraszamy wszystkie dorosłe, zdrowe osoby, również ozdrowieńców z COVID-19, które chciałyby oddać krew. Przed urzędem dzielnicy Ursus między godzinami 9:00 a 14:00 czynny będzie mobilny punkt pobrań zorganizowany przez Klub HDK PCK „Iglica” przy PKP Intercity S.A. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz dzielnicy Bogdan Olesiński.

Mobilny punkt pobrań

Akcja krwiodawstwa odbędzie się w Ursusie dwukrotnie - 1 czerwca i 20 października br., w godzinach 09:00-14:00 na parkingu urzędu dzielnicy przy pl. Czerwca 1976 r. nr 1.    

 

Warto oddać krew

Zapraszamy do włączenia się w wydarzenie zdrowe osoby między 18. a 65. rokiem życia. Całość procesu rejestracji, ankiety, wstępnego badania lekarskiego i oddania krwi nie powinna przekraczać godziny. Ważne, aby mieć ze sobą dokument ze zdjęciem poświadczający tożsamość.  W obecnym czasie cenna jest zwłaszcza krew ozdrowieńców z COVID-19, która zawiera przeciwciała. Po wyzdrowieniu można ją oddać w terminie 14 dni od wcześniejszej izolacji. Do oddania krwi dyskwalifikują:

 • choroby układu krążenia – oprócz wad wrodzonych całkowicie wyleczonych;

 • choroby układu nerwowego – np. padaczka, choroby psychiczne;

 • zaburzenia krzepnięcia krwi;

 • skłonność do omdleń;

 • cukrzyca i choroby wątroby;

 • problemy z tarczycą;

 • choroby skóry – np. łuszczyca;

 • choroby zakaźne.

Bezpłatne parkowanie

Zgodnie z ustaleniami z zewnętrznym operatorem parkingu, każda osoba na czas oddawania krwi, może bezpłatnie zaparkować przed urzędem.

Zapraszamy! 

Plakat wścieklizna  - plakat-wscieklizna.pdf 

Komunikat prasowy wścieklizna -komunikat-prasowy-wscieklizna_1.docx

Nasze Grupy

motylki

Jagódki

zabki

Biedronki

sloneczka

Elfy

krasnale

Krasnale

muchomorki

Muchomorki